O projekcie

 

Aktywnie Zmieniaj Siebie to projekt, którego misją jest szeroko rozumiane propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Pokazuje całkowitą odmianę uczestników pod kątem zdrowotnym, kondycyjnym, wizerunkowym i mentalnym.

Czasami człowiek chciałby coś zmienić w swoim życiu, lecz brakuje mu wiedzy, nie wie od czego zacząć. My wskazujemy mu drogę, pokazujemy możliwości, dajemy dostęp do wiedzy i najlepszych specjalistó, dzielimy się doświadczeniem i pomagamy znaleźć w nim samym motywację do podjęcia działania w kierunku realizacji celu. Chcemy, by  mógł realizować  pasje i rozwinąć  swoje skrzydła bez zbędnych ograniczeń. Naszym celem jest nie tylko specjalistyczna pomoc konkretnym uczestnikom, ale także aktywizowanie obserwatorów projektu. Pokazanie, że w każdym momencie można zawalczyć o siebie i o swoje marzenia.

Aktywnie Zmieniaj Siebie jest rozsądną odpowiedzią dla tych, którzy zagubili się we wszechogarniającej nas „fit-erze”. 

Co ważne, nasz projekt odróżnia się od akcji typu „metamorfozy” tym, że opiera się na pełnej dobrowolności uczestników, niczego im nie narzucając. Wskazujemy kierunek, wspieramy, radzimy, lecz to uczestnik sam sobie musi dać przyzwolenie na każdą najmniejszą zmianę. Chodzi nam o jak najlepsze przygotowanie uczestników do samodzielnego radzenia sobie w życiu ze swoimi słabościami, by zmiana była trwała.

Do projektu zapraszamy partnerów, którym bliska jest nasza misja propagowania zdrowego stylu życia, pokazać, że zdrowe odżywianie nie polega na kupowaniu wyszukanych produktów tylko w sklepach ze zdrową żywnością. 

 

Uczestnicy objęci są kompleksową opieką  dietetyka, psychologa i trenerów personalnych. W życiowych zmianach najistotniejsza jest zmiana mentalna. W tym celu poza indywidualnymi konsultacjami z psychologiem i psychodietetykiem, organizowane są spotkania motywacyjne i warsztaty psychologiczne.  Dużą wartością dla uczestników okazuje  się zamknięta grupa założona na portalu społecznościowym. To tam codziennie uczestnicy  mają możliwość wymieniania się doświadczeniami, motywowania i udzielania wzajemnego wsparcia. W ramach projektu organizowane są m.in. warsztaty zakupowe z dietetykiem i edukowanie zarówno uczestników, jak i obserwatorów projektu, że dieta zaczyna się już w sklepie i zależy od naszych wyborów. Biorący udział nabywają również nowe doświadczenia związane z aktywnością fizyczną i gotowaniem. Organizowane są warsztaty kulinarne czy dietetyczne i psychologiczne. Naszym celem jest jak najlepsze przygotowanie uczestników do praktykowania nowych, nabytych nawyków i utrzymanie ich już na stałe. Kropkę nad „i” stawiają firmy z branży beauty- styliści pomagający dobrać garderobę do sylwetki, fryzjerzy i wizażyści udzielający porad w zakresie podkreślania swojego piękna i ukrywania mankamentów oraz salony spa dbające o ciało i zmysły uczestników. Poza tym organizowane są imprezy i wyjazdy integracyjne.  Projekt uzyskał więcej beneficjentów. Z możliwości zmian skorzystali zarówno główni bohaterowie, jak i wszyscy, którzy obserwowali ich pracę i kompleksową przemianę. Powstało potężne narzędzie i źródło fachowej wiedzy eksperckiej.

Projekt został doceniony i nagrodzony:

– Nagroda Honorowa Laur Naukowca 2019

– Nagroda Akademickiego Związku Sportowego dla jednego z czołowych projektów w 2019 roku

 

Scroll to top